استفاده از طلا بر روی مغز نیز تاثیر منفی دارد!

طلا دارای تمام ویژگی های یک پول ایده آل است کمیاب، غیرمتمرکز و خارج از کنترل شخص ثالث است و قابل تعویض است، به این معنی که می توان آن را به واحدهای با اندازه های نگهداری طلا در فویل آلومینیوم مختلف برای تسهیل تراکنش ها تقسیم کرد.

علاوه بر این، قابل حمل است، حتی بیشتر از نقره، زیرا یک تن ارزش را در یک بسته کوچک بسته بندی می کند، با یک اونس طلا در حال حاضر حدود 2000 دلار آمریکا ارزش دارد.

برای مصریان باستان، طلا نماد خورشید و گوشت و استخوان خدایان بود. برای فراعنه و کشیشان که مصر را کنترل می کردند، طلا نشان دهنده قدرت بود و آنها را به عنوان نقره فروشی اصفهان نمایندگان زنده خدایان نشان می داد.

اگرچه بیشتر برای جواهرات طبقه کشیشان و ساختن بت ها برای عبادت آغاز شد، اما مصر در نهایت آن را به عنوان یک نوع پول پایه گذاری کرد.

زمانی که شیکل را با وزن حدود 11 گرم ایجاد کردند این پول اولیه کاملاً طلا نبود، بلکه در واقع الکتروم بود که از دو سوم طلا و یک سوم نقره تشکیل شده بود.

اولین سکه های طلای خالص نقاشی با رنگ روغن شناخته شده در لیدیا، بخشی از ترکیه امروزی، به فرمان کرزوس پادشاه در حدود سال 550 قبل از میلاد ضرب شد.

در حدود 50 سال قبل از میلاد، رومی ها اولین سکه های طلای خود را ضرب کردند که اورئوس نامیده شد، و حدود یک هزار سال بعد در سال 1284 است.

بریتانیای کبیر اولین سکه طلای خود را به نام فلورین ضرب کرد نگهداری زیتون برای مدت طولانی در حالی که ایتالیا نیز از دوکات طلا پیروی کرد قرن اجرا در محبوب ترین ارز طلا در جهان است.

 • منابع:
  1. Gold A True Store of Value
 • تبلیغات: 
  1. کارخانه چرم توسط حامیان محیط زیست به آتش کشیده شد!
  2. کشف بزرگترین شهاب سنگ قرن در ایران!
  3. ازدواج با ۴ دختر به صورت همزمان برای رو کم کنی
  4. با انجام کار اینترنتی در خانه روزانه 10 میلیون درآمد داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *