فروش کت و شلوار زنانه در مشهد بیشتر از پاریس بود

در نهایت، ژانل مونا، بازیگر و خواننده، در مراسم جوایز گرمی 2018 با کت و شلوار زنانه در مشهد  بهار 2018، مشکی با گلدوزی های گلدار در رنگ های مختلف ظاهر شد.

او آن را با یک پاپیون و یک پیراهن با مجموعه در جلو و یک سنجاق سینه از جنبش Time’s Up همراهی کرد . دومی در سال 2018 توسط برخی از افراد مشهور هالیوود ایجاد شد و هدف آن مبارزه با آزار جنسی در همه زمینه ها است.

این هنرپیشه با این عنوان در جمع حاضران سخنرانی کرد و با اشاره به پایان یافتن زمان در مواجهه با پرداخت ناعادلانه و عدم برابری، تبعیض، هر نوع آزار و اذیت و سوء استفاده از قدرت در صنعت سرگرمی، گفت.

او همچنین از مردان و زنان خواست تا در مورد این موضوع با یکدیگر همکاری کنند .

کت شلوار زنانه

از طریق این مثال‌های کوتاه، می‌توان برخی از عوامل مشترک را مشاهده کرد: اولاً، همه آنها زن هستند. دوم، استفاده از کت و شلوار خیاط زن. و در نهایت، گفتمان با تاکید بر برابری و احترام به زنان در تمام زمینه های کنونی.

روایت‌های آنها بداهه نبود، زیرا با تماشای فیلم‌ها، پیام‌ها ساختار قبلی دارند.

با توجه به این موضوع، می‌توان چنین تفسیر کرد که آنها یا مشاوران/استایلیست‌هایشان، لباس‌های خود را برای آن لحظه طراحی کرده‌اند، و لباسی را انتخاب کرده‌اند که اعتقادات آن‌ها را در مورد مسئله برابری منعکس می‌کند، کت و شلوار دوخته شده انتخاب شده است.

نتیجه گیری

از طریق تحلیل اجتماعی-تاریخی مختصر کت و شلوار مناسب و گفتمان های رهایی زنانه، ارتباط و دوام نمادشناسی کت و شلوار دوخته شده برجسته شد که قدرت، آزادی و احترام را در زمینه های فعلی مد قاب می کند.

این کت و شلوار طراحی شده به تدریج به شکل ظاهری زنانه، ابتدا توسط ژاکت ها و بعداً شلوارها، که اقتباس جنجالی آن توسط شرکت ها برجسته می شود، ابعادی داشت.

به همین دلیل، نمادشناسی کت و شلوار خیاط زن پیوند مهمی با گفتمان های رهایی زن دارد و مفهوم برابری را به آن اضافه می کند. بنابراین، این لباس نماد قدرت، آزادی، احترام و برابری است.

مورد اخیر را می توان در نمونه های مختصر بازیگران و خوانندگان مشاهده کرد. و اینکه چگونه این لباس هنوز در سبک های مختلف مد به عنوان بخشی از سخنرانی رهایی بخش استفاده می شود.

تقویت این ایده که لباس یک عنصر گفتمانی قوی در انطباق ایدئولوژی های شخصی یا اجتماعی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *